|
|
Istotą tworzenia muzeów było ocalanie przedmiotów, dzieł sztuki i innych elementów minionych czasów, które to zostały wycofane przez rozwój cywilizacji z obiegu codziennego i z życia. Z takim definiowaniem tych obiektów kojarzą się wszystkim muzea, ponieważ to one były zawsze punktem kulminacyjnym każdej wycieczki szkolnej. To w nich uczniowie pobierali cenne lekcje historii. Jednak na obiektach tych ciąży stereotyp o zatrzymanym czasie i nudzie, którą musimy przetrwać zwiedzając szare cmentarzyska minionych lat. I rzeczywiście tak było jeszcze do niedawna, lecz na przełomie ostatnich lat animatorzy zajmujący się zmianą wizerunku muzeów rozpoczęli unowocześnianie tych budowli, sal i powierzchni.
Ideą animatorów muzeów było stworzenie obiektów, które swoim charakterem i klimatem nie przypominałby klasycznych pomieszczeń muzealnych, a raczej by stały się one tworem dynamicznym posiadającym dodatkowo na przykład sale konferencyjne. Muzea poddane zostały takim przemianą, aby możliwe w nich było przeprowadzenie konferencji, czy szkoleń. Ten zupełnie nowy sposób wykorzystania tych obiektów, jako muzea na konferencje, na szkolenia przyczynił się do znacznego wzrostu zainteresowania organizacją spotkań w tych kulturalnych miejscach.
Przestrzenie muzealne wyposażone zostały w sprzęt audiowizualny, po to, aby odbiorcy dzisiejszych czasów oglądając ekspozycje jednocześnie doznawali wrażeń dźwiękowych i świetlnych, co rozbudza wyobraźnię i głęboko pozostaje w pamięci.
W większości dużych miast muzea znajdują się w centrum lub na zabytkowych rynkach, co ułatwia zwiedzającym dostęp do tych miejsc. Jednocześnie ta dogodna lokalizacja przyczynia się do tego, że muzea stały się popularnymi miejscami dla konferencji naukowych, spotkań z gwiazdami szerokiego formatu oraz różnych prestiżowych wystąpień publicznych znaczących włodarzy miast.
Muzea tak jak inne obiekty kulturalne zostały poniekąd zmuszone do modernizacji swoich przestrzeni, ale dzięki temu jeszcze bardziej zyskały na swojej świetności. Natomiast sale konferencyjne w muzeach to doskonały pomysł na zwiększenie zysków tych do niedawna pomijanych obiektów.
|
»
|
|
| »
|
Muzeum Zamkowe w Malborku - Centrum Konferencyjne
82-200 Malbork Starościńska 1
woj. POMORSKIE
Telefon: 055 647 08 57
Fax: 055 647 08 53
|
|
więcej»»
|
| »
|
Muzeum Okręgowe w Toruniu - Miejsce konferencyjne
87-100 Toruń Rynek Staromiejski 1
woj. KUJAWSKO-POMORSKIE
Telefon: 56/ 622 70 38
Fax: 56/ 622 40 29
|
|
więcej»»
|
| »
|
Muzeum w Łęczycy - Miejsce konferencyjne
99-100 Łęczyca Zamkowa 1
woj. MAZOWIECKIE
Telefon: 024-721-89-97
Fax:
|
|
więcej»»
|
| »
|
Muzeum Narodowe w Krakowie - Miejsce konferencyjne
30-062 Kraków 3 Maja 1
woj. MAŁOPOLSKIE
Telefon: 12/ 29 55 666
Fax: 12/ 29 55 555
|
|
więcej»»
|
| »
|
Muzeum Narodowe w Warszawie - Miejsce konferencyjne
00-495 Warszawa Al. Jerozolimskie 3
woj. MAZOWIECKIE
Telefon: 022-621-10-31
Fax:
|
|
więcej»»
|
| »
|
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - Miejsce konferencyjne
33-300 Nowy Sącz Lwowska 3
woj. MAŁOPOLSKIE
Telefon: 18/443 77 08
Fax: 18/ 443 78 65
|
|
więcej»»
|
| »
|
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach - Miejsce konferencyjne
25-367 Kielce Plac Wolności 2
woj. ŚWIĘTOKRZYSKIE
Telefon: 41/344 40 78
Fax: 41/ 344 48 19
|
|
więcej»»
|
| »
|
Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Miejsce konferencyjne
50-153 Wrocław Pl. Powstańców Warszawy 5
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Telefon: 071-343-33-08
Fax:
|
|
więcej»»
|
| Strony 1 |
|